Senat późno w nocy ze środy na czwartek zajął się nowelizacją tarczy antykryzysowej, do której zgłoszonych zostało 78 poprawek. Usuniętych zostało także kilka przepisów, które zdaniem senatorów nie powinny były znaleźć się w ustawie, gdyż nie mają nic wspólnego z pomocą dla obywateli.
Główne zmiany wprowadzone przez Senat dotyczą m.in. wysokości zasiłku dla bezrobotnych, który wzrósł do poziomu 1800 złotych, a także możliwości przyznania tej zapomogi osobom zatrudnionym w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Wydłużono także czas pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas epidemii.
Izba wyższa przyjęła również poprawki przewidujące m.in. zwolnienie z podatku VAT darowizn i zakupów sprzętu dla placówek służby zdrowia, objęcie wsparciem przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie przewozów autobusowych oraz zawieszenie tzw. “reguły wydatkowej” dla jednostek samorządu terytorialnego w latach 2020–21.
Oprócz naniesienia poprawek, senatorowie zdecydowali się na wykreślenie znacznej ilości przepisów, które ich zdaniem nie mają bezpośredniego związku z pomocą dla obywateli w dobie pandemii koronawirusa. Akceptacji nie uzyskały przepisy zmieniające ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych, które zobowiązywały przedsiębiorców starających się o wsparcie lub zwolnienia do dostarczenia nowych danych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą. Poza tym wykreślono zapisy modyfikujące ustawę o ustroju sądów powszechnych, które umożliwiałyby zelektronizowanie niektórych czynności procesowych, a także przepisy zmieniające tryb i zasady powoływania prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które wykluczały rolę Senatu przy obsadzaniu tego stanowiska.