Najnowsze wiadomości z kraju

Selekcja dziennikarzy podczas konferencji Strajku Kobiet. Lempart nie wpuszcza reporterów

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet doszło do sporego zamieszania pomiędzy kilkoma dziennikarzami, a Martą Lempart. Liderka proaborcyjnych protestów dokonała selekcji reporterów i nie wpuściła kilku z nich, którzy jej zdaniem są “służbami PiS”.

Do siedziby Strajku Kobiet nie zostali wpuszczeni dziennikarze Telewizji Polskiej, Gazety Polskiej oraz TV Republiki, podczas gdy reporterzy innych stacji nie mieli problemów z wejściem. Marta Lempart zablokowała im drzwi i poinformowała, że nie zamierza dopuścić ich do udziału w konferencji.

Państwo jako służby możecie pobrać wizję i fonię od policji, od ABW. Tak jak to cały czas robicie. Nie ma potrzeby przychodzić – mówiła przez szybę liderka Strajku Kobiet, która nie uznała ich za “prawdziwych dziennikarzy”.

https://twitter.com/lukonarski/status/1331198522767663104

Zgodnie z relacją reportera TVP Info Miłosza Kłeczka w pewnym momencie miało dojść do przepychanek z ochroniarzami,  w wyniku których poturbowana została jedna z dziennikarek “Gazety Polskiej”. Marta Lempart miała także krzyczeć na reporterów oraz nazwać ich “psami”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij