Najnowsze wiadomości ze świata

Sekretarz stanu USA dał popis artystyczny podczas wizyty w Ukrainie. Zagrał i zaśpiewał w kijowskim barze

Sekretarz stanu USA zaskoczył podczas wizyty w Ukrainie. Poza spotkaniem z prezydentem i premierem Ukrainy znalazł czas na występ na scenie jednego z kijowskich barów. Muzyczny popis poprzedził apelem do Ukraińców.

Antony Blinken przybył we wtorek do Kijowa z niezapowiedzianą dwudniową wizytą. W tym czasie spotkał się m.in. z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem Denysem Szmyhalem.

Sekretarz stanu USA wstąpił także do kijowskiego baru, gdzie wraz z zespołem 19.99 wystąpił na muzycznej scenie. Blinken zagrał na gitarze i zaśpiewał utwór Neila Younga „Rockin’ in the Free World”. Przed występem szef amerykańskiej dyplomacji zwrócił się do Ukraińców.

Wiem, że to jest bardzo, bardzo trudny czas. Wasi żołnierze, wasi obywatele, zwłaszcza na północnym zachodzie, w Charkowie, potężnie cierpią, ale powinni wiedzieć, wy powinniście wiedzieć, że Stany Zjednoczone są z wami, duża część świata jest z wami – powiedział.

Muzyczny popis Blinkena nie wszystkim przypadł do gustu. Niektórzy komentatorzy zauważają, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca, kiedy Rosja przeprowadza nową ofensywę na Charków, a część ukraińskiej stolicy mierzy się z brakiem prądu.

Mogę wam powiedzieć, że ludzie, którzy myślą, że to jest fajne, to nie ci, którzy są pod nieprzerwanym bombardowaniem i ostrzałem we wschodniej Ukrainie, których są miliony – napisał w mediach społecznościowych korespondent „Financial Times” Christopher Miller.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. screen/Instagram/barmandictat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij