Najnowsze wiadomości z kraju

Sędzia przyłapany na prowadzeniu samochodu po alkoholu

Sędzia Sądu Rejonowego w Grójcu (Mazowieckie) prowadził auto po pijanemu, gdy został zatrzymany do kontroli drogowej w Radomiu. Prezes grójeckiego sądu zawiesił sędziego w czynnościach służbowych – poinformował PAP w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza.

W poniedziałek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali do kontroli drogowej jadącego samochodem sędziego. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze badanie wykazało 2,2 prom., drugie 1,9 prom. alkoholu w organizmie.

Policjanci poinformowali o zdarzeniu prezesa Sądu Okręgowego w Radomiu, któremu podlega grójecki sąd. “Po otrzymaniu informacji, prezes Sądu Rejonowego w Grójcu zawiesił w czynnościach służbowych sędziego na okres jednego miesiąca” – powiedział Guza.

Dodatkowo prezes SO skierował do z-cy rzecznika dyscyplinarnego wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Sprawą zajmuje się także Prokuratura Okręgowa w Lublinie. “Zostało wszczęte postępowanie w kierunku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości; w dalszej kolejności będzie sporządzany wniosek o uchylenie immunitetu sędziego” – powiedziała PAP rzeczniczka prokuratury Agnieszka Kępka.

Zatrzymany sędzia ma ponad 15-letni staż pracy, wcześniej był prezesem sądu w Szydłowcu.

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij