Najnowsze wiadomości z kraju

Polski sędzia poprosił o azyl na Białorusi. Po ujawnieniu afery hejterskiej, był bohaterem TVN24 i Gazety Wyborczej

Według prokremlowskiej agencji informacyjnej TASS, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt zwrócił się z prośbą o udzielenie azylu politycznego na Białorusi. 

Według TASS, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt wystąpił na konferencji prasowej w Mińsku. Poprosił o status uchodźcy politycznego i dodał, że na razie “jest to wniosek nieoficjalny”.

Według agencji TASS sędzia Szmydt odczytał oświadczenie, w którym zrezygnował z funkcji sędziego i dodał, że chciałby na Białorusi “trochę odpocząć”.

– Chciałbym pokazać Białoruś tak, jak ją widzę jako obcokrajowiec. To bardzo przyjazny kraj – miał rzekomo mówić sędzia.

Sędzia Szmydt pojawiał się wcześniej w polskich mediach w kontekście tzw. “afery hejterskiej” w ministerstwie sprawiedliwości. Przyznał się do udziału w atakowaniu (w mediach społecznościowych) sędziów sprzeciwiających się wprowadzaniu zmian w sądownictwie. Po ujawnieniu afery w mediach, sędzia Szmydt błyskawicznie stał się bohaterem TVN24 i Gazety Wyborczej, gdzie szeroko informował o swoim zaangażowaniu w ramach wcześniejszej politycznej rywalizacji.


Źródło: Stefczyk.info za X Autor: red.
Fot. X

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij