Najnowsze wiadomości z kraju

Ścigany za śmiertelny wypadek ukrywał się przez 8 lat; teraz został zatrzymany

Policjanci z Bierunia (Śląskie) zatrzymali 43-latka, poszukiwanego m.in. za spowodowanie śmiertelnego wypadku, który przez prawie osiem lat skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigano go listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania.

„Mężczyzna, który ukrywał się w kraju i zmienił nawet swój wygląd, podając się przy tym za członka swojej rodziny, absolutnie nie spodziewał się, że wpadnie w ręce mundurowych” – podała w sobotę Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu.

Mężczyzna był poszukiwany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu lub działającego podobnie środka oraz za kradzież. W 2016 r. został wydany za nim list gończy. Był poszukiwany przez sądy w Tychach i Mysłowicach. Od 2017 r. organy ścigania wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

„Mężczyzna miał również do odbycia kilkuletni wyrok pozbawienia wolności. Poszukiwany często zmieniał adresy pobytu, jak również zmienił swój wygląd (…) Kryminalni uzyskali informację, że 43-latek może przebywać na terenie Tychów” – opisywali policjanci.

Właśnie w tym mieście, po blisko 8 latach poszukiwań, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu zatrzymali 43-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, z której w piątek trafił do aresztu śledczego.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij