Najnowsze wiadomości z kraju

Scheuring-Wielgus uważa, że Strajk Kobiet nie wpływa na wzrost zakażeń. Mówi też o “faszystach z materiałami wybuchowymi”

Scheuring-Wielgus w rozmowie z Radiem Zet stwierdziła, że odbywające od końcówki października protesty przeciwko orzeczeniu TK ws. niezgodności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą “nie wpływają na wzrost liczby zakażeń w Polsce”. Jednocześnie posłanka Lewicy pochwaliła Rafała Trzaskowskiego za zakazanie Marszu Niepodległości.

Parlamentarzystka jako “nieprawdę” oraz “głupotę” określiła oskarżenia wobec Strajku Kobiet o notowany w ostatnich dniach wzrost zakażeń na koronawirusa w Polsce. Uważa także, że PiS “próbuje zrzucić odpowiedzialność na opozycję” w tej kwestii, uznając obecną sytuację w kraju za “nieudolność i brak przygotowania” partii rządzącej.

Posłanka Lewicy pochwaliła także decyzję prezydenta Warszawy o zakazie organizacji Marszu Niepodległości.

– W końcu Rafał Trzaskowski poszedł po rozum do głowy. On powinien tych marszów zakazać już w poprzednich latach – mówiła Scheuring-Wielgus  – Ja byłam na tych marszach co roku, przez ostatnie pięć lat i wystarczyło pozbierać informacje i zobaczyć co się tam dzieje (…)   Używanie materiałów wybuchowych, symbole nazistowskie, faszystowskie; to były takie elementy, przemoc, agresja osób, które uczestniczą w tym marszu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij