Najnowsze wiadomości z kraju

Schetyna zabrał głos w sprawie powrotu Tuska. W swoim stylu

Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka, to z nim umawia się Donald Tusk na analizę bieżącej sytuacji, przygotowanie pomysłów na przyszłość i to jest najlepszy adres – powiedział w piątek były szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna został zapytany w Programie Trzecim Polskiego Radia, czy planuje spotkanie z Donaldem Tuskiem. “Dzisiaj przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka i z tego co wiem, i co słyszę, to z nim umawia się Donald Tusk na temat analizy bieżącej sytuacji i przygotowania pomysłów na przyszłość. Uważam, że to jest najlepszy adres” – odpowiedział były szef PO.Według niego, PO jako “alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć własny pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego i twórcę PO Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce żeby Platforma nie przeszła tylko do historii, chce być aktywny w polskiej polityce”.

“Więc to jest temat do rozmowy przewodniczącego PO z Donaldem Tuskiem, z honorowym przewodniczącym” – powiedział Schetyna.

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest plan powrotu b. premiera, b. szefa Rady Europejskiej oraz b. lidera PO na krajową scenę polityczną. Sam Tusk pytany w ubiegły piątek o powrót do polskiej polityki powiedział w TVN24, że “mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, “żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

Źródło: PAP Autor: Edyta Roś
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij