Najnowsze wiadomości ze świata

Sceny jak z horroru: wrony atakują mieszkańców miasta

W położonym na południu Serbii Niszu doszło do scen przypominających słynny film Alfreda Hitchcocka. Grupa wron zaatakowała na przejściu dla pieszych kilka osób, które doznały drobnych obrażeń – poinformował we wtorek portal Niszke Vesti.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające atak ptaków na młodą dziewczynę. Ofiara wron upadła podczas ucieczki i zaczęła się bronić, wymachując plikiem kartek. “Eksperci podkreślają, że tego właśnie należy unikać, ponieważ ptaki stają się jeszcze bardziej agresywne” – podał portal.

W tym samym miejscu wrony zaatakowały też dwóch mężczyzn, w tym jednego starszego. Komentujący nagranie mieszkańcy Niszu twierdzą, że wrony atakują ludzi w całym mieście, co może prowadzić do poważnych obrażeń i przeniesienia zarazków.

Media przypomniały, że ataki tego gatunku nie są o tej porze rzadkością. W maju młode wrony uczą się latać, więc gdy wypadną z gniazd, znajdujące się w pobliżu starsze osobniki stają się agresywne wobec potencjalnych zagrożeń dla młodych.

“Dobra wiadomość jest taka, że do podobnych ataków dochodzi jedynie przez kilkudniowy okres. Mieszkańcy, słysząc krakanie, powinni mieć się w najbliższym czasie na baczności” – zaznaczył serbski portal.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij