Najnowsze wiadomości ze świata

Sataniści wystawili “ołtarz” w rządowym budynku. Weteran zareagował

Satanistyczna organizacja postanowiła wystawić „ołtarz” w stanowym Kapitolu Iowy. Nie spodobało się to byłemu żołnierzowi.

Świątynia Sataniczna (ST) to amerykańska organizacja satanistyczna. Twierdzą, że nie są grupą religijną, a satanizm jest dla nich tylko metodą na promowanie lewicowych poglądów. Jednym z ulubionych modus operandi ST jest wywoływanie kontrowersji. Głośno zrobiło się o nich np. z powodu organizacji zajęć pozaszkolnych z satanizmu dla dzieci, czy też prób oficjalnego uznania aborcji za rytuał religijny.

Jakiś czas temu ST postanowił wykorzystać przepisy w stanie Iowa. Te umożliwiają każdemu, kto spełni dosyć ogólne warunki, stworzenie wystawy w budynku stanowego Kapitolu. ST wystąpiła o pozwolenie w sierpniu i dostała je, gdy obiecali, że nie użyją czaszki prawdziwej kozy. Wystawili więc „ołtarz”, na którym znalazła się srebrna głowa kozła, ubranego w karmazynową szatę. Przed nim wystawili siedem „przykazań” satanizmu i liczne świece.

 

Rządzący Iową Republikanie nie ukrywali, że im się to nie podoba. Twierdzili jednak, że nie mogą nic z tym zrobić, bowiem naruszyliby tym wolność słowa i wyzwania. 35-letni były pilot i instruktor Marynarki Wojennej Michael Cassidy się tym jednak nie przejął. W czwartek, dzień przed tym, gdy ten ołtarz miał zostać zdemontowany, wywrócił manekina i wrzucił głowę kozła do kosza na śmieci.

 

W rozmowie z portalem Republic Sentinel Cassidy stwierdził, że zniszczył ten „ołtarz” by zwrócić uwagę Chrześcijan na „antychrześcijańskie czyny promowane przez nasz rząd”. „Świat może mówić Chrześcijanom, by poddańczo akceptowali legitymację szatana, ale żaden z Ojców Założycieli <polityków, którzy stworzyli system polityczny USA – dop. red> nie pomyślałby, że usankcjonowanie przez rząd satanistycznego ołtarza wewnątrz budynku Kapitolu jest chronione przez pierwszą poprawkę” – stwierdził dodając, że w ostatnich dekadach treści satanistyczne coraz częściej trafiają do mainstreamu, a chrześcijanie „przypominają przysłowiową gotowaną żabę”. „Zobaczyłem tę bluźnierczą statuę i podjąłem działanie. Moje sumienie słucha słowa bożego, nie dekretu biurokratów” – dodał, parafrazując Martina Luthera Kinga.

Po wszystkim Cassidy oddał się w ręce pilnujących Kapitolu policjantów. Został oskarżony o zgorszenie kryminalne czwartego stopnia, a ST planuje podać go do sądu. Jego adwokat stwierdził, że był to z jego strony pokojowy protest motywowany wiarą, i ma nadzieję, że z tego powodu stawiane mu zarzuty zostaną oddalone przez sąd. Republic Sentinel zorganizował też zbiórkę na jego wydatki prawne. Chcieli zebrać 20 tys. dolarów, udało się osiągnąć ten cel w mniej niż trzy godziny.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Republic Sentinel Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij