Najnowsze wiadomości z kraju

Samuel Pereira wygrał proces z Sokiem z Buraka

Mariusz Kozak-Zagozda, założyciel i prowadzący internetowy profil Sok z Buraka, przegrał przed sądem okręgowym w Warszawie proces o zniesławienie z dziennikarzem i publicystą Samuelem Pereirą.

Kozak-Zagozda w 2016 roku opublikował na profilu Sok z Buraka na portalu Facebook obraźliwą grafikę z wizerunkiem Pereiry opatrzoną wulgarnymi  stwierdzeniami, będącymi rzekomo cytatem z byłego szefa TAI. Warszawski sąd przyznał rację Pereirze i zdecydował, że twórca i administrator hejterskiego profilu musi przeprosić publicystę tygodnika “Sieci” i zapłacić my odszkodowanie w wysokości 3 tys. zł (plus odsetki).  Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd zobowiązał twórcę Soku z Buraka do opublikowania stosownego oświadczenia:

„Ja, Mariusz Kozak-Zagozda, przepraszam Samuela Pereirę za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci czci poprzez opublikowanie w dniu 3 października 2016 roku na profilu Sok z Buraka w portalu społecznościowym facebook.com grafiki zawierającej wizerunek Samuela Pereiry wraz z nieprawdziwymi twierdzeniami, które zostały niesłusznie przypisanie Samuelowi Pereirze, a nigdy nie zostały przez niego sformułowane”.

Samuel Pereira skomentował wyrok na portalu X:

– Dziękuję za wszystkie dobre słowa po wyroku ws. Sokuzburaka ❤️ Gratuluję mec. @BartoszLewand20, który wykonał przy tym wyjątkową pracę. Chciałem Wam przypomnieć szczegóły ws. dealów tego hejtera z Giertychem, ale artykuły TVP na ten temat zniknęły – napisał na portalu X dziennikarz.

Źródło: Stefczyk.info/na podst. i.pl;X Autor:
Fot. Autorstwa Epaquer - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92948071
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij