Najnowsze wiadomości z kraju

Samochody i milion złotych. Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Już 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień. Osoby zaszczepione będą mogły wygrać w niej bardzo atrakcyjne nagrody.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował na konferencji prasowej, że pierwotnym celem do końca czerwca było wykonanie 20 milionów szczepień a do wczoraj udało się ich wykonać 27 milionów. Dodał, że w grupie powyżej 70 roku życia 77% osób przyjęło szczepionkę lub zarejestrowało się na szczepienie a w grupie 60-69 lat 66%. „To dobry wynik, ale daleko niesatysfakcjonujący” – stwierdził.

Szef KPRM poinformował także, że do tej pory otwarto punkty szczepień w 450 aptekach w całej Polsce. Opracowano też we współpracy z Polską Radą Centrów Handlowych wytyczne dotyczące szczepień w galeriach handlowych i otwarto 8 pilotażowych punktów, trwają rozmowy w sprawie otwarcia kolejnych. „Rejestrujmy się na szczepienia; jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą COVID-19, a w konsekwencji nie można wykluczyć żadnych sytuacji, z lockdownem włącznie” – ostrzegł.

Rząd liczy, że opornych do szczepień zachęci organizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa loteria szczepionkowa. Będzie w niej można wygrać wiele atrakcyjnych nagród. Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik poinformował, że na nagrody finansowe zostanie przeznaczone ponad 14 milionów złotych.

Nagrody zostały podzielone na kilka kategorii. Pierwsze z nich będzie można wygrać już w trakcie rejestracji. Każda dwusetna rejestrująca się osoba otrzyma 500 złotych, a każda pięćsetna otrzyma 200. Co miesiąc będzie też można wygrać dwa samochody Toyota Corolla i dwie nagrody po 100 tysięcy złotych. Finałowe losowanie odbędzie się 6 października i będzie można w nim wygrać aż milion złotych oraz dwa samochody Toyota C-HR.

W loterii będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która została w pełni zaszczepiona od początku kampanii szczepień. W celu udziału trzeba się jednak zarejestrować. Można to zrobić przez internetowe konto pacjenta pod adresem pacjent.gov.pl lub pod numerem telefonu 989.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij