Najnowsze wiadomości z kraju

Samochód pułapka przed warszawskim komisariatem. 23-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa policjantów

23-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa policjantów nie przyznał się do zarzuconego mu czynu – powiedziała PAP rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz. Chodzi o 23-letniego Piotra M. Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 grudnia.

O tym, że w weekend przed jednym z warszawskich komisariatów doszło do próby zdetonowania auta, KSP poinformowała w czwartek za pomocą mediów społecznościowych. W związku ze zdarzeniem zatrzymano 23-latka, wobec którego sąd orzekł o trzymiesięcznym areszcie. Zdaniem policji czyn był próbą zabójstwa policjantów.

Pytana o to zdarzenie rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że miało ono miejsce w nocy z 5 na 6 grudnia. “Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy policji, nie przyznał się do tego czynu. Złożył wyjaśnienia, ale ich treść jest objęta tajemnicą śledztwa” – przekazała. Podejrzany to 23-letni mężczyzna Piotr M.

Ani policja, ani prokuratura nie informują, przed którym komisariatem doszło do zdarzenia. Według portalu TVP Info chodzi o komisariat przy ul. Janowskiego na Ursynowie.

“Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu” – czytamy we wpisie KSP. Policja przekazała, że materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów.

Swój wpis na Twitterze KSP zaczęła od stwierdzenia, że ostatnie tygodnie to “niebywały hejt skierowany wobec policjantów”. “Mieliśmy do czynienia z groźbami, które były kierowane nie tylko do nich, ale również ich rodzin. Tym razem mamy jednak do czynienia z realnym zagrożeniem życia policjantów” – czytamy.

Źródło: PAP Autor: Sonia Otfinowska
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij