Najnowsze wiadomości ze świata

Samobójstwo rektora katolickiej uczelni. Papież przekazał kondolencje

Wstrząs we Włoszech wywołała w piątek samobójcza śmierć rektora Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca Franco Anellego. Motywy desperackiego czynu nie są znane. Kondolencje złożył papież Franciszek.

Włoskie media podały, że karabinierzy, prowadzący postępowanie w sprawie śmierci 61-letniego rektora prestiżowej uczelni, wykluczyli udział osób trzecich.

Watykan opublikował treść depeszy kondolencyjnej, wysłanej w imieniu papieża Franciszka do uniwersytetu Sacro Cuore i fundacji należącej do niego Polikliniki Gemelli przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynała Pietro Parolina.

Papież wspomina w telegramie zaangażowanie, z jakim profesor Anelli promował wartości chrześcijańskie w środowisku uniwersyteckim i działał na rzecz dialogu między pokoleniami.

Kondolencje złożył rodzinie zmarłego oraz całej uczelni również przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Matteo Zuppi. Zapewnił o modlitwie za Anellego.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. EPA/Alessandro Di Meo

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij