Najnowsze wiadomości ze świata

Sąd wydał wyrok w sprawie uchodźcy, który zaatakował nożem nastolatki

Niemiecki sąd wydał wyrok w sprawie uchodźcy z Erytrei, który zaatakował nożem dwie nastolatki, zabijając jedną z nich. Nie miał dla niego litości.

Atak miał miejsce 5 grudnia zeszłego roku w wiosce Illerkirchberg w Badenii-Wirtenbergi. Dwie dziewczynki pochodzenia tureckiego, 13- i 14-latka, spieszyły się na szkolny autobus, kiedy podszedł do nich czarnoskóry mężczyzna. Następnie zaatakował je nożem. Starsza dziewczynka zmarła mimo wysiłków ratowników, młodsza w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Policjanci namierzyli sprawcę w pobliskim schronisku dla uchodźców. Okazał się nim być 27-letni obywatel Erytrei, który starał się w Niemczech o azyl. Gdy go znaleziono, miał na sobie rany zadane nożem, które prawdopodobnie zadał sobie sam, policjanci znaleźli też narzędzie zbrodni. Odwieziono go do szpitala, a następnie trafił do aresztu. Oprócz niego aresztowano dwóch innych mężczyzn, ale zostali później zwolnieni.

Policja szybko ustaliła, że ten atak nie miał podłoża terrorystycznego, a biegli stwierdzili, że napastnik jest zdrowy psychicznie i wiedział, co robi. W trakcie śledztwa wyszedł na jaw szokujący motyw tej zbrodni. Okazało się, że tego dnia uchodźca chciał porozmawiać z lokalnymi urzędnikami. Zabrał ze sobą nóż, bo planował ich sterroryzować i zmusić do wydania mu dokumentów tożsamości. Zaatakował dziewczynki bo bał się, że zauważyły, jak przekłada nóż z plecaka do kieszeni.

We wtorek niemiecki sąd uznał go za winnego zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Uchodźca został skazany na karę dożywotniego więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info, BBC Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij