Najnowsze wiadomości z kraju

Sąd w Gdańsku umorzył postępowanie w sprawie Magdaleny Adamowicz. Sprawa się przedawniła

Przedawnienie czynów zadecydowało o umorzeniu postępowania w sprawie europosłanki Magdaleny Adamowicz oskarżonej o dwa oszustwa podatkowe. O takim zakończeniu procesu zadecydował Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku. Wcześniej w tej sprawie odwołano kilkanaście terminów rozpraw, ze względu na chorobę sędziego i samej oskarżonej, która przedstawiając zwolnienia lekarskie jednocześnie aktywnie uczestniczyła w życiu politycznym. 

Posiedzenie w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku odbyło zakończyło się umorzeniem postępowania przeciwko europosłance Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Adamowicz, która odpowiadała za błędne rozliczenie podatku i ukrywania dochodu z najmu mieszkań. Sąd uznał, że zarzuty dotyczące przestępstw karno-skarbowych przedawniły się i umorzył postępowanie w sprawie dwóch czynów zarzucanych oskarżonej polityczce.

Według prokuratury, Magdalena Adamowicz nie wykazała 400 tysięcy złotych w zeznaniach podatkowych z lat 2012 i 2013.

Postanowienie w sprawie umorzenia jest nieprawomocne.

Źródło: Stefczyk.info za X/PAP Autor: red.
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij