Najnowsze wiadomości ze świata

Sąd uznał, że nudysta ma prawo chodzić nago po ulicach

Nudysta dostał mandat za to, że chodził nago po ulicach. Sąd uznał, że miał do tego prawo.

29-letni Alejandro Colomar, z zawodu informatyk, chodzi nago po swojej wiosce Aldaia. Twierdzi, że jej mieszkańcom to nie przeszkadza, popierają jego styl życia. Władze nie są jednak tak tolerancyjne i dostał za to mandaty o łącznej wartości liczonej w tysiącach euro.

Nudysta poszedł z tym do sądu, żądając unieważnienia tych mandatów. Sprawa w końcu trafiła przed sąd wyższy Walencji. Colomar przyszedł na rozprawę ubrany wyłącznie w buty i plecak, ale nie został wpuszczony. Na szczęście w plecaku miał ubrania, więc po ich założeniu mógł wziąć udział w rozprawie. Powiedział sądowi, że te mandaty są bez sensu, bo wystawiono je z powodu rzekomego ekshibicjonizmu. Stwierdził, że według słownikowej definicji ekshibicjonizm ma podłoże seksualne, a on chodzi nago z powodów ideologicznych.

Sąd zgodził się z tą opinią. Uznał, że jego zachowanie nie stanowiło zagrożenia dla bezpieczeństwa innych obywateli i porządku publicznego. Przyznał też, że nie złamał nim żadnego przepisu. Niektóre miejscowości w Hiszpanii mają przepisy, które zabraniają publicznego nudyzmu, ale Aldaia do nich nie należy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij