Najnowsze wiadomości z kraju

Sąd uniewinnił Niesiołowskiego

Sąd uniewinnił Stefana Niesiołowskiego, byłego polityka Platformy Obywatelskiej. Sprawa dotyczyła zarzutów korupcyjnych.

W styczniu 2019 roku Prokuratura Krajowa wystąpiła o uchylenie Niesiołowskiemu, który był wówczas posłem, immunitetu. Trzy miesiące później postawiono mu zarzuty. Oskarżono go o to, że od stycznia 2013 do końca 2015 roku wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste, w formie usług seksualnych, od dwóch zaprzyjaźnionych biznesmenów, w zamian za działania na rzecz należących do nich spółek. PK informowała, że te spółki, działające wcześniej w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty.

Niesiołowski nie przyznał się do winy. Groziło mu do 10 lat więzienia. Interia donosi, że został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Łodzi. Polityk nie krył satysfakcji. Stwierdził, że starano się go zniszczyć, ale „udało się ostatecznie dowieść prawdy”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Interia Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij