Najnowsze wiadomości z kraju

Sąd podjął decyzję w sprawie likwidacji Polskiego Radia i TVP. Kolejna klęska ministra Sienkiewicza!

Sąd rejestrowy w Warszawie oddalił wniosek o wpis likwidacji Polskiego Radia S.A. do KRS. “Postawienie mediów publicznych w stan likwidacji jest nielegalne” – komentuje tę decyzję na portalu X prof. Krzysztof Szczucki, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Identyczną decyzję sąd rejestrowy podjął w stosunku TVP, o czym poinformował jako pierwszy portal wPolityce.pl.

– Warszawski sąd oddalił wniosek o wpisanie do KRS likwidatora spółki TVP. Oznacza to, że cała operacja Bartłomieja Sienkiewicza z nielegalnym przejęciem spółki metodą „na likwidatora” nie powiodło się. To kolejna klęska Sienkiewicza przed sądem ws. przejęcia spółek medialnych. Dziś wydano bliźniacze postanowienie dotyczące likwidatora w Polskim Radiu. Co ciekawe, referendarz powołał się na ubiegłotygodniowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał działania Sienkiewicza za niezgodne z konstytucją – czytamy na wPolityce.pl

Wcześniej analogiczną decyzję wydano w sprawie przejęcia Polskiego Radia S. A.:

Warszawski sąd oddalił wniosek i uznał, że koszty postępowania ponosi wnioskodawca. Dodatkowo, postanowił zwrócić wnioskodawcy kwotę, jaką uiszczono tytułem opłaty za publikację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Do decyzji sądu odniósł się na portalu X szef resortu kultury, Bartłomiej Sienkiewicz.

Zdaniem ministra, “dzisiejszy (z dnia 22 stycznia 2024 roku) wpis referendarza sądowego Karoliny Ilczuk w Krajowym Rejestrze Sądowym, odmawiający ujawnienia otwarcia likwidacji Polskiego Radia S.A., nie wywołuje skutków prawnych powodujących zmianę statusu Spółki i jej władz”.

Odrzucając wspomniany wyrok minister powołał się na… “liczne profesorskie opinie prawne”.

Do decyzji sądu odniósł się na portalu x m. in. mecenas Bartosz Lewandowski, rektor Collegium Intermarium:

– Sąd rejestrowy odmówił wpisania likwidacji Polskie Radio S.A. w Warszawie do KRS uznając, że uchwały są nieważne i pozorne. Uzasadnienie jest dla Ministra @BartSienkiewicz druzgocące. Nie zazdroszczę aktualnym osobom, które powołują się na fakt bycia „likwidatorem”. To oni ponoszą przede wszystkim odpowiedzialność za nieważne i wadliwe czynności prawne, których dokonywali. W najbliższym czasie zapewne będziemy obserwatorami „ewakuacji” ze spółek medialnych ludzi, którzy mogą zaraz nie dostać wypłat z powodu nieważności umów – komentował.

Więcej:

Sąd potwierdził, że Sienkiewicz działał bezprawnie. Zaradkiewicz: sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpis zmiany danych w KRS dot. TVP

Trybunał Konstytucyjny miażdży działania ministra Sienkiewicza w mediach publicznych. “Zmiany są niekonstytucyjne”

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij