Najnowsze wiadomości z kraju

Sąd odroczył posiedzenie ws. Leszka Cz. Powodem – nieobecność Romana Giertycha

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia podjął decyzję o odroczeniu posiedzenia ws. biznesmena Leszka Cz. w związku z aferą GetBack. Jednym z powodów takiego postanowienia była nieobecność Romana Giertycha.

Sąd miał w poniedziałek podjąć decyzję ws. zastosowania tymczasowego aresztowania Leszka Cz. o co wnioskowała Prokuratura Regionalna w Warszawie. Organ ścigania wydał nawet postanowienie o przedstawieniu zarzutów biznesmenowi, ale nie zostały formalnie ogłoszone, gdyż mężczyzną ciągle przebywa za granicą.

Obrońca przedsiębiorcy, mecenas Jacek Dubois, wnioskował o odroczenie rozprawy m.in. z powodu absencji głównego pełnomocnika Leszka Cz. – Romana Giertycha. Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu były szef Ligi Polskich Rodzin został zatrzymany przez CBA. Wobec prawnika został zastosowany m.in. zakaz wykonywania zawodu adwokata. Oprócz tego Dubois wskazywał na brak podjęcia prób dobrowolnego przesłuchania biznesmena.

Wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku obrońcy Leszka Cz. i odroczyła rozprawę. Następne posiedzenie w tej sprawie ma się odbyć pod koniec bieżącego roku – 21 grudnia. Portal TVP Info przypomina, iż  wcześniejsze posiedzenia w tej sprawie były już przekładane.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij