Najnowsze wiadomości z kraju

Sąd nałożył na rodzinę kuratora bo wychowywalidzieci w wierze katolickiej

Sąd miał nałożyć na rodzinę z Kościana kuratora z powodu tego, że wychowują swoje dzieci w wierze katolickiej. Interweniował instytut Ordo Iuris.

Jak informuje Radio Poznań sprawa miała zacząć się od anonimowego zgłoszenia o przemocy domowej jakiej miał się dopuszczać ojciec trójki dzieci. Rozpoczęto procedurę Niebieskiej Karty. Została ona jednak anulowana gdyż dochodzenie nie znalazło żadnych dowodów na to, że przemoc faktycznie miała miejsce. Pomimo tego sąd w Kościanie nałożył na rodzinę nadzór kuratorski.

Ordo Iuris, do którego rodzina zwróciła się o pomoc, poinformowało o tym, że podstawą była opinia biegłych. Nie spodobało im się, że rodzina wychowuje swoje dzieci w duchu wiary katolickiej. Jak ujawniła prawnik Magdalena Majkowska z OI podczas wywiadu jedna z dziewczynek – która właśnie przygotowuje się do pierwszej komunii – na pytanie o najlepszego przyjaciela odparła, że jest nim Jezus, a za najlepszą nagrodę uznała życie wieczne. Majkowska podkreśla, że z materiału dowodowego jasno wynika, że dzieciom nie działa się krzywda.

Rodzice odwołali się od tej decyzji. Sąd okręgowy w Poznaniu powołał nowy skład biegłych i po zapoznaniu się z ich opinią uznał ograniczenie władzy rodzicielskiej za bezzasadne.

Źródło: Stefcyk.info na podst. Radio Poznań Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij