Najnowsze wiadomości ze świata

Podczas sprawy rozwodowej sąd nakazał wypłatę alimentów dla… psa

Bezprecedensową decyzję podjął w sprawie rozwodowej sąd w hiszpańskim Vigo. Rozstrzygnął on spór pary o psa, przyznając prawo do opieki kobiecie, a mężczyźnie nakazując płacenie na zwierzę alimentów w wysokości 40 euro miesięcznie – podały lokalne media.

Pieniądze na pokrycie wydatków na żywność i opiekę medyczną dla psa mają być wypłacane najpóźniej do piątego dnia miesiąca.

Decyzją sądu mężczyzna będzie mógł widywać się nie tylko z dwójką swoich dzieci, które zostały przy jego byłej żonie, ale również z czworonożnym pupilem.

Ponadto sąd nakazał byłemu mężowi comiesięczną wypłatę alimentów na dzieci w wysokości 150 euro, zastrzegając, że para powinna po równo dzielić się “nadzwyczajnymi wydatkami” związanymi z wychowaniem potomstwa. Ewentualne “nadzwyczajne wydatki” mają być równo dzielone także w przypadku psa.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij