Najnowsze wiadomości z kraju

Sabotaż na kolei. Kolejarze usłyszeli hymn Rosji

Wczoraj ktoś nieuprawniony nadał w województwie zachodniopomorskim sygnał radio-stop. Nieoficjalnie wiadomo, że kolejarze usłyszeli potem hymn Rosji.

Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem. O godzinie 21:23 nieznany sprawca nadał przez radiotelefon sygnał radio-stop. Sygnał ten uruchamia automatycznie awaryjne zatrzymanie pociągów. Nadano go na odcinkach Daleszewo – Szczecin Główny oraz Choszczno – Szczecin Główny.

PKP PLK poinformowała, że sygnał został odebrany przez posterunki ruchu i maszynistów pociągów znajdujących się we wskazanym obszarze. Przewoźnik zapewnił, że pasażerom nie groziło niebezpieczeństwo. Do 23:30 doszło jednak do opóźnienia ponad 20 pociągów, a ze względów bezpieczeństwa ruch pociągów towarowych wstrzymano do 2 nad ranem. Na razie nie wiadomo, kto go nadał, ale o sprawie poinformowano policję, Straż Ochrony Kolei, przewoźników i ABW. Powołano też zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który na bieżąco monitoruje sytuację.

Szczecińska Gazeta Wyborcza i portal Rynek Kolejowy poinformowały nieoficjalnie, że kolejarze usłyszeli też przez radio hymn Rosji. W sieci pojawiły się też nagrania. PKP PLK nie skomentowała na razie tych doniesień. Warto jednak przypomnieć, że Washington Post poinformował jakiś czas temu, że polskie służby rozbiły rosyjską siatkę szpiegowską, która rekrutowała u nas uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Jednym z ich zadań miało być właśnie dokonywanie sabotażu na kolei.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Rzeczpospolita Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij