Najnowsze wiadomości z kraju

Są wyniki sekcji zwłok noworodka, który zmarł w szpitalu w Kościerzynie

Sekcja zwłok nie wykazała, jaka była przyczyna śmierci noworodka w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie – poinformowała prokuratura. Nie wiadomo też, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk poinformowała w czwartek, że w dalszym ciągu nie wiadomo, co było przyczyną śmierci noworodka w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

„Biegły po sekcji nie był także w stanie rozstrzygnąć, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Potrzebne są dalsze badania, dopiero wtedy sporządzona zostanie opinia końcowa” – przekazała.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia matki i dziecka w trakcie porodu, który miał miejsce w szpitalu, poprzez niewłaściwe sprawowanie opieki.

Matka dziecka obecnie jest w stanie dobrym, niezagrażającym życiu.

Źródło: PAP Autor: Dariusz Sokolnik
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij