Najnowsze wiadomości z kraju

Są wyniki sekcji zwłok młodej kobiety i noworodka

Wykrwawienie po porodzie było przyczyną śmierci 22-letniej kobiety znalezionej wraz z martwym noworodkiem w gdańskim mieszkaniu. Jej dziecko – noworodek zmarło na skutek obrażeń głowy – wynika z sekcji zwłok obojga – podała prokuratura.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk w czwartek przekazała, że śledczy otrzymali wstępne wyniki sekcji zwłok 22-letniej kobiety oraz noworodka, których ciała znaleziono w gdańskim mieszkaniu we wtorek wieczorem.

“Biegły orzekł, że kobieta była po świeżo odbytym porodzie, a bezpośrednią przyczyną zgonu było wykrwawienie związane z porodem odbytym w warunkach domowych. W przypadku noworodka płci męskiej przyczyną były rozległe obrażenia w obrębie głowy” – dodała prokurator Wawryniuk.

Śledztwo w sprawie śmierci kobiety i noworodka prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w kierunku dzieciobójstwa. Jak dowiedziała się PAP w prokuraturze, na tym etapie postępowania śledczy wykluczają, że w mieszkaniu podczas porodu mogły być inne osoby. Z ustaleń prokuratury wynika, że 22-letnia kobieta fakt zajścia w ciążę ukrywała przed bliskimi.

Ciało młodej kobiety i noworodka (chłopca) odkryto w jednym z mieszkań w Gdańsku we wtorek wieczorem. Zwłoki znalazł partner kobiety. Ciało noworodka funkcjonariusze znaleźli w pralce.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij