Najnowsze wiadomości z kraju

Rzucał w rolników kostką brukową. Funkcjonariusz sam zgłosił się na policję

Internet obiegło nagranie z protestu rolników przed Sejmem, który odbył się w środę. Widać na nim jak jeden z funkcjonariuszy rzuca w protestujących kostką brukową. Jak się okazało policjant sam zgłosił się do przełożonych w celu złożenia wyjaśnień.

W środę w okolicach Sejmu odbywał się protest rolników. Przybrał on nieco inny charakter niż te, które obserwowaliśmy do tej pory. W pewnym momencie doszło do starcia między protestującymi a policjantami. Komenda stołeczna policji przekazała, że rannych zostało kilku funkcjonariuszy i w związku z tymi wydarzeniami zatrzymano kilka osób.

W Internecie pojawiły się nagrania z wydarzeń pod Sejmem. Z jednego z materiałów wynika, że funkcjonariusz rzucił w stronę rolników kostkę brukową. Jak się okazuje, mundurowy sam zgłosił się na policję i złożył wyjaśnienia. O tym fakcie poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński.

Wiem, że ten policjant zgłosił się do dowodzących akcją sam, w celu złożenia wyjaśnień w tej sprawie – przekazał szef resortu w rozmowie z TVN24.

Będzie to dokładnie wyjaśnione, nie tak jak za rządów PiS, że nic nie było wyjaśnione. Rozmawiałem z Komendantem Głównym Policji, w ciągu kilkunastu dni wszystko w tej sprawie będzie jasne – dodał.

Po środowym proteście Komenda Stołeczna Policji informowała, że w związku z fizyczną agresją niektórych osób wobec funkcjonariuszy konieczne było wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego. Podkreślono, że wcześniej wezwano te osoby do zachowania zgodnego z prawem.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wp Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij