Najnowsze wiadomości ze świata

“Rzeź” studentów medycyny. Egzaminu nie zdało 97 procent przystępujących

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, ekspert telewizyjny podczas pandemii profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 proc. studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

Egzaminacyjny rekord – ponad 97 procent ocen niedostatecznych – padł na mediolańskim uniwersytecie Vita-Salute San Raffaele. Tylko dziesięciu studentów z 408 pomyślnie przeszło pisemny sprawdzian z mikrobiologii – podają włoskie media.

Wynik testu, nazwanego przez prasę „rzezią”, wywołał zainteresowanie głównie z powodu postaci egzaminatora. To profesor mikrobiologii i wirusologii Roberto Burioni, którego miliony Włochów poznały podczas pandemii, gdy co tydzień w popularnym talk show w telewizji RAI tłumaczył, czym jest koronawirus, wywołujący Covid-19, mówił o szczepionkach i kolejnych odmianach wirusa.

W dalszym ciągu jest stałym gościem w telewizji i przedstawia najnowsze informacje dotyczące medycyny i jej osiągnięć.

Gdy na naukowca i popularyzatora nauki runęła fala krytyki, przedstawił statystykę dotyczącą odpowiedzi na poszczególne pytania.

Następnie dodał: „44 proc. studentów nie potrafiło wyjaśnić, jak zdiagnozować grypę”. Wyraził nadzieję, że studenci zdadzą egzamin przy drugim podejściu.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij