Najnowsze wiadomości z kraju

Rzecznik rządu wbija szpilkę Tuskowi: PO mogła podwyższyć kwotę wolną od podatku, gdy Tusk był premierem; nie zrobiła tego

Za czasów, gdy Donald Tusk był premierem, kwota wolna od podatku wynosiła nieco ponad 3 tys. zł; PO mogła ją wtedy znacznie podwyższyć, a nie zrobiła tego – podkreślił w czwartek w zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w nagraniu przekonywał, że lider PO Donald Tusk “znowu opowiada bajki” – a tym razem “jest to bajka” o podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. “Szybko weryfikowalna, bo łatwo zweryfikować, ile wynosiła kwota wolna od podatku, gdy Donald Tusk był premierem. A ile wynosiła? Nieco ponad 3 tys zł.” – powiedział.

Dodał, że od tego czasu PiS podwyższyło kwotę wolną od podatku prawie 10 razy – do 30 tys.

“Szanowni państwo, nie dajcie się nabrać na te łże-obietnice PO. Oni mieli możliwość podwyższenia kwoty wolnej od podatku, na nie zrobili tego. A nie, podwyższyli – o dwa złote” – dodał.

PO uruchomiła stronę internetową www.obnizymypodatki.info, na której można wyliczyć, ile można by zyskać w wyniku postulowanego przez tę partię podniesienia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Propozycję podniesienia kwoty wolnej przedstawił w maju podczas spotkania w Krakowie lider PO Donald Tusk. Później klub Koalicji Obywatelskiej złożył w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 30 tys. złotych.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij