Najnowsze wiadomości z kraju

Rzecznik rządu: podwyższamy gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych

Po spotkaniu z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, które jak przyznał rzecznik rządu odbywało się “w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową”, Piotr Müller poinformował, że na terenie powiatu hrubieszowskim doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli. Służby wyjaśniają okoliczności – poinformował rzecznik. 

W krótkim komunikacie po spotkaniu P. Müller informował, że podjęto się się weryfikacji, czy zachodzą przesłanki, aby uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego.

Rzecznik rządu dodał, że podwyższono gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych.

Szef BBN dodawał, że prezydent Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO:

– Jesteśmy w kontakcie z sojusznikami, rozmawiamy o uruchomieniu art. 4. NATO – poinformował Jacek Siewiera.

Także Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP poinformował, że odbyły się konsultacje telefoniczne prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Kandydat na wójta wygrał jednym głosem

0 0

Hotel z “Lśnienia” stanął w płomieniach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij