Najnowsze wiadomości z kraju

Rzecznik PiS pyta o billboardy posła KO. Sowa: To podsumowanie działalności

Rzecznik PiS Rafał Bochenek opublikował we wtorek na Twitterze zdjęcia billboardów Marka Sowy, pytając o finansowanie podczas kampanii reklam posła KO. Ten odpowiada, że billboardy nie są związane z kampanią, a z podsumowaniem jego działalności poselskiej.

Chodzi o billboardy Marka Sowy odwołujące się do strony internetowej posła i jego “Pakietu Sowy”. “Poseł Sowa z Platformy wyobklejał się billboardami w Małopolsce. Pomimo tego, że kampania formalnie ruszyła, nie wiadomo, kto za reklamy polityka płaci, ani jak będą rozliczane” – napisał na Twitterze Rafał Bochenek.

Marek Sowa powiedział PAP, że “to nie są billboardy, które powiesił na kampanię”. “To podsumowanie mojej działalności poselskiej” – podkreślił. “Każdy poseł w ramach swojej prowadzonej działalności ma obowiązek również informowania mieszkańców o swojej pracy i ja przygotowałem sprawozdanie poselskie, które jest ujęte w Pakiecie Sowy” – oświadczył Sowa.

Źródło: PAP Autor: Julia Kalęba
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij