Najnowsze wiadomości z kraju

Rzecznik PiS: gdy Jarosław Kaczyński wyjedzie w trasę, to z opozycji nie będzie co zbierać

Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze nie wyruszył na trasę, a już PiS zaczęło rosnąć poparcie w sondażach. Jak nasz szef wyjedzie w trasę, to z opozycji nie będzie co zbierać – powiedział w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Bochenek był pytany podczas konferencji prasowej w Sejmie o to, kiedy Jarosław Kaczyński rozpocznie spotkania z wyborcami. “Na miejscu polityków opozycji nie naciskałbym na to. Pan prezes jeszcze nie wyruszył na trasę, a już PiS zaczęło rosnąć w sondażach. To pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, jeśli pan prezes wyjechałby w tę trasę. Nasz szef, jak wyjedzie, to na pewno z opozycji nie będzie co zbierać” – powiedział.

Dodał, że Kaczyński już “bardzo intensywnie pracuje”. “W ostatnim czasie odbywały się objazdy po Polsce naszych kluczowych polityków, głównie z rządu. Decyzją lidera naszego ugrupowania w tym objeździe brały udział najważniejsze osoby naszej partii” – mówił.

Był dopytywany o formowanie list wyborczych w koalicji Zjednoczonej Prawicy. “Te decyzje będą zapadały w najbliższych tygodniach i miesiącach. Wówczas Jarosław Kaczyński, lider naszego ugrupowania, podejmie decyzję, w jakim składzie i w jakiej konfiguracji będziemy w tych wyborach startować, kto będzie miał jakie miejsce na liście” – dodał.

Źródło: (PAP) Autor: Mateusz Mikowski, Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij