Najnowsze wiadomości ze świata

Rząd wprowadza godzinę policyjną w 45 powiatach z powodu nasilenia się pandemii

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek wprowadzenie nocnej godziny policyjnej na terenie 45 powiatów z powodu nasilenia się pandemii Covid-19. Zacznie ona obowiązywać w piątek od godziny 23.

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, wprowadzenie restrykcji ma związek z szybko nasilającą się pandemią koronawirusa. Dodała, że władze kraju nie mogą stwierdzić, że “pandemia została opanowana”.“Sytuacja epidemiczna w kraju znacząco się pogorszyła, dlatego musimy przywrócić restrykcje sanitarne w powiatach o wysokim i bardzo wysokim ryzyku zakażeń” – wyjaśniła przedstawicielka rządu premiera Antonia Costy.

Vieira da Silva wskazała, że nocna godzina policyjna będzie obowiązywać w 45 powiatach między godz. 23.00 a godz. 5.00. Sprecyzowała, że wśród nich jest stolica kraju Lizbona, a także Porto. Poza godziną policyjną w powiatach o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej skrócone zostaną godziny pracy placówek handlu i usług, a także utrzymany obowiązek zdalnej pracy.

Rzeczniczka rządu wyjaśniła, że zaplanowane przez gabinet Costy na 26 września wybory samorządowe w Portugalii powinny odbyć się pomimo nasilenia pandemii. Zastrzegła jednak, że ich organizacja będzie uzależniona od rozwoju sytuacji sanitarnej w kraju.

Minionej doby odnotowano w Portugalii blisko 2,5 tys. zakażeń koronawirusem, czyli najwięcej od 13 lutego. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło pięć osób chorych na Covid-19.

 

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka z Lizbony
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij