Najnowsze wiadomości ze świata

Rząd Rosji zapowiada listę “krajów nieprzyjaznych”. “Polska, Czechy, Stany Zjednoczone…”

Rząd Rosji wkrótce sporządzi listę “krajów nieprzyjaznych” wobec Moskwy – poinformował w środę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. W wywiadzie dla agencji RIA Nowosti zapewnił też, że istnieją “konkretne kryteria”, kórymi kieruje się rząd przy ustalaniu tego wykazu.

“(Na listę) nie trzeba będzie czekać długo” – powiedział minister. Wspomniał, że rząd “ma konkretne zalecenia” w tej sprawie, a kryteria, którymi się kieruje “są zrozumiałe”.

Wcześniej MSZ Rosji podało, że na liście “krajów nieprzyjaznych” znajdą się Stany Zjednoczone.

Według dziennika “Izwiestija” mogą się w tym wykazie znaleźć także: Polska, Czechy, państwa bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia). Gazeta powołuje się na źródło w rosyjskich strukturach państwowych.

Drugie takie źródło nie wykluczyło, że na liście będą też: Wielka Brytania, Kanada, Ukraina i Australia.

23 kwietnia Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na “nieprzyjazne działania innych państw”, który ogranicza możliwość zatrudniania przez ambasady i konsulaty takich krajów obywateli Rosji. Putin polecił, by listę “nieprzyjaznych” krajów określił rząd Rosji.

Źródło: (PAP) Autor: Anna Wróbel
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij