Najnowsze wiadomości z kraju

Rząd przygotowuje się do ucieczki? Kreml próbuje wywołać panikę w Polsce

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn po raz kolejny ostrzega przed putinowską propagandą. Tym razem Kreml próbuje wywołać panikę w Polsce kłamliwą kampanią, według której rząd premiera Morawieckiego ma przygotowywać się do ucieczki.

Na profilu Twitterowym Stanisława Żaryna pojawił się wpis zatytułowany: „Alert dezinformacyjny”. W dalszej części pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej wyjaśnia, że „w mediach społecznościowych identyfikowana jest kampania mająca na celu wytworzenie paniki wśród Polaków”.

„Tezy zawierające kłamstwa o przygotowaniach rządu do ucieczki z RP. Celem jest dyskredytacja rządu, ale również sianie paniki w zw. z wojną przeciwko Ukrainie” – napisał sekretarz stanu w KPRM.

Do wpisu dołączone zostały screeny fałszywych informacji o rzekomych ćwiczeniach najważniejszych osób w państwie. Załączono również komentarz rzekomego pracownika lotniska. Osoba ta twierdzi, że widziała ćwiczenia oraz to „kto w jakiej kolejności ma być ewakuowany”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij