Najnowsze wiadomości ze świata

Rząd przedstawił niepokojące dane. Rośnie liczba przestępstw o charakterze antychrześcijańskim

W Niemczech rośnie liczba przestępstw klasyfikowanych przez policję jako antychrześcijańskie – wynika z odpowiedzi rządu na interpelacje deputowanego partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Petra Bystrona.

Według udzielonych informacji w 2022 roku w policyjnych statystykach dotyczących przestępstw motywowanych politycznie odnotowano w kraju 135 przestępstw o charakterze antychrześcijańskim. Według wstępnych danych za 2023 r. zarejestrowano wówczas 277 przestępstw antychrześcijańskich, w tym 55 związanych z uszkodzeniem mienia.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych powiedział agencji dpa, że większą liczbę takich incydentów można tłumaczyć m.in. “napiętą sytuacją polityczną na świecie, szczególnie w kontekście konfliktu na Bliskim Wschodzie w wyniku ataków organizacji terrorystycznej Hamas na państwo Izrael”.

W tym kontekście pojawiła się duża liczba gróźb wysyłanych głównie pocztą elektroniczną. “Niektóre z tych maili wysłano do instytucji chrześcijańskich lub zawierały one oświadczenia wymierzone w religię chrześcijańską lub osoby ją wyznające” – podał rzecznik MSW.

Źródło: PAP Autor: bml/ akl/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij