Najnowsze wiadomości z kraju

Rząd jednak zbuduje CPK? Zaskakujące słowa Tuska

Media donosiły, że Donald Tusk poprze budowę CPK. Zamiast tego wygłosił kuriozalne oświadczenie.

Centralny Port Komunikacyjny to jeden ze sztandarowych projektów prorozwojowych PiSu. Był jednak wielokrotnie krytykowany przez polityków PO i zaprzyjaźnione z nimi media. Twierdzili, że budowa w Polsce średniej wielkości lotniska to „megalomania”. Zarzucali także rządowi, że „nie wbił jeszcze łopaty” i żartowali sobie z „łąki w Baranowie”. Promowali także kuriozalną propozycję zastąpienia go „duoportem”, opartym o rozbudowę Okęcia i Modlina.

Obudził to obawy, że rząd Tuska pogrzebie ten kluczowy dla Polski projekt. Puls Biznesu informował we wtorek, w oparciu o anonimowe źródła, że Tusk poprze dzisiaj oficjalnie jego budowę. Tak się jednak nie stało.

Podczas środowej konferencji prasowej Tusk starannie unikał tego tematu. Zapytany wprost przez dziennikarkę IAR, odparł jedynie, że „pełna prezentacja przyszłości – nie tego skrótu CPK, tylko przedsięwzięć kolejowych, lotniczych, lotniskowych w Polsce – będzie przedstawiona w szczegółach jeszcze w czerwcu”.

Tusk dodał, że przyszłość CPK jest w rękach ministrów z PSL i Polski 2050. „Mamy tu do czynienia z pełną synergią, koalicja będzie działała jak jeden mąż” – skomentował.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Money.pl Autor: WM
Fot. Michał Beim

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij