Najnowsze wiadomości z kraju

Ryszard Petru chciał zakpić z Polskiego Ładu. Ostra reakcja internautów

Ryszard Petru odniósł się na Twitterze do zaprezentowanego niedawno Polskiego Ładu. Jego wpis spotkał się z krytyką internautów oraz polityków. Petru kolejny raz wykazał się kompletnym brakiem wyczucia, który drwił z kobiet modlących się po zamachu na Jana Pawła II.

Polski Ład to zaproponowany przez partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Ryszard Petru postanowił odnieść się do programu na Twitterze. Były lider Nowoczesnej zamieścił zdjęcie, przedstawiające dwie kobiety klęczące na chodniku. Jedna z nich trzyma przed sobą papier toaletowy. Zdjęciu towarzyszył wpis „Polski Ład w praktyce”.

Wpis zamieszczony przez Petru wywołał oburzenie zarówno internautów jak i polityków. Fotografia klęczących kobiet została wykonana w Wadowicach, przez znanego fotografa Chrisa Niedenthala tuż po zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Internauci zaapelowali do Ryszarda Petru o usunięcie tego wpisu. Autor dostosował się do apelu oburzonych internautów i usunął swojego Tweeta.

Źródło: Stefczyk.info na podst. tvpinfo Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij