Najnowsze wiadomości ze świata

Rybacy znaleźli dryfującą łódź. W środku dokonali makabrycznego odkrycia

Rybacy znaleźli unoszącą się na falach niewielką łódź. Okazało się, że była wypełniona rozkładającymi się zwłokami.

Makabrycznego odkrycia dokonano w sobotę w pobliżu wybrzeża brazylijskiego stanu Para, w odległości ok. 300 km od jego stolicy Belem. Rybacy zauważyli niewielką łódź, która unosiła się na falach. Po podpłynięciu bliżej zauważyli, że w środku znajdują się zwłoki w stanie rozkładu.

Biuro prokuratora generalnego Brazylii napisało w oświadczeniu, że na łodzi mogły znajdować się zwłoki dwudziestu osób. W tej sprawie otwarto już śledztwo kryminalne i cywilne. Na miejsce wysłano też ekipę ekspertów od medycyny sądowej, która ma za zadanie dowiedzieć się, skąd się wzięły w tej łodzi.

 

To nie jest pierwszy taki przypadek. Jak informuje agencja AP, w 2021 roku w Brazylii i na wschodnich Karaibach odkryto co najmniej siedem łodzi ze zwłokami, które fale wyniosły na brzeg. Śledztwo dziennikarskie wykazało, że należały do nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy próbowali dostać się na Kanary, ale zabłądzili i zginęli na morzu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NZ Herald Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij