Najnowsze wiadomości z kraju

Ruszają badania amantadyny

Jest już gotowy protokół badań, czyli sposób, w jaki lekarze będą sprawdzać skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19 – informuje w czwartek “Nasz Dziennik”.

Gazeta zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo jednak, które ośrodki naukowe dołączą do badań klinicznych. W artykule czytamy, że lista jest ciągle otwarta, a jako pierwszy zgodę Agencji Badań Medycznych na przeprowadzenie doświadczeń uzyskał ośrodek lubelski pod przewodnictwem prof. Konrada Rejdaka, kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

“Nawiązaliśmy współpracę z prestiżowym ośrodkiem – z warszawskim szpitalem MSWiA. Chcemy podjąć współpracę z innymi ośrodkami w kraju, podjęliśmy już wstępne rozmowy. Finalizujemy dokumentację badań, aby przeprowadzić jak najszybciej badanie kliniczne i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania” – relacjonuje w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” prof. Konrad Rejdak.

Naukowcy – jak pisze gazeta – sprawdzą, czy amantadyna, lek znany od dziesięcioleci, jest też skuteczna w walce z COVID-19. “Liczne świadectwa pacjentów, którzy przyjęli substancję, wskazują, że amantadyna może pomóc zakażonym” – wskazuje czwartkowy “Nasz Dziennik”.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij