Najnowsze wiadomości z kraju

Rusza proces “łowcy nastolatek”. Krystian W. jest oskarżony o zgwałcenie 16-latki

Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie rozpoczyna się kolejny proces Krystiana W., zwanego Łowcą Nastolatek. Tym razem jest oskarżony o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny.

Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki, który również jest oskarżony o wykorzystywanie nieletnich. Miał spotykać się z 14-letnią Anaid, która w 2015 roku, dzień po spotkaniu z nim, rzuciła się w Gdańsku pod pociąg. Jej matka odkryła jej „związek” z 37-letnim wówczas mężczyzną i powiadomiła o nim prokuraturę. To doprowadziło do procesu, w którym usłyszał zarzuty wykorzystania seksualnego ponad 30 dziewcząt. Łącznie usłyszał w nim 65 zarzutów, w tym 40 o charakterze seksualnym, w tym gwałtów, nakłaniania do prostytucji i czerpania z niej korzyści.

W trakcie procesu jedna z kobiet zeznała, że w 2013 roku, kiedy miała 16 lat, Krystian W. miał ją zgwałcić, a następnie szantażować, by nikomu o tym nie powiedziała. Śledczy uzyskali opinię biegłego psychologa, która wytłumaczyła dlaczego zmieniła wcześniejsze zeznania. Prokuratura zdecydowała się wyłączyć tę sprawę do osobnego postępowania. To zakończyło się w lipcu 2022 roku. Krystian W. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W listopadzie 2021 r. Krystian W. zakończył odsiadywanie wyroku za gwałt na 17-latce. Obecnie siedzi w więzieniu, został skazany na 2,5 roku za tzw. korupcję elektroniczną małoletniego. W poniedziałek doprowadzono go z więzienia przed sąd. Sędzia Izabela Frąckowiak-Aleksiejew zdecydowała, że z uwagi na dobro pokrzywdzonej jawność rozprawy zostanie wyłączona, a dziennikarze zostali wyproszeni z sali. Wkrótce potem prokuratura poinformowała, że rozprawa nie zacznie się dzisiaj, bowiem sąd zbyt późno zawiadomił jego obrońcę – od zawiadomienia do terminu rozprawy musi upłynąć co najmniej siedem dni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Adam Warżawa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij