Najnowsze wiadomości ze świata

Ruch na autostradzie wstrzymany. Z pędzącego tira wypadły krowy

Na angielskiej autostradzie doszło do niecodziennej sytuacji. Z pędzącego tira wypadły krowy. Najpierw kierowcy próbowali je omijać, ale te ostatecznie zwierzęta całkowicie wstrzymały ruch na trasie.

Zdarzenie, do którego doszło na autostradzie w Wednesbury w West Midlands, nagrała kamera samochodowa. Gdy auta jechały z prędkością około 110 km/h, z pędzącej ciężarówki wypadła krowa. Kierowcy nie chcąc potrącić zwierzęcia, próbowali je ominąć. To jednak nie oznaczało końca utrudnień na drodze. Ponad dwa kilometry dalej z pojazdu wypadła kolejna krowa.

Ostatecznie wstrzymano ruch na autostradzie w obu kierunkach, a droga była nieprzejezdna przez 90 minut.

Mamy dwie krowy na jezdni. Próbujemy bezpiecznie sprowadzić ranne zwierzęta z autostrady – informowały służby porządkowe. Ostatecznie zwierzęta zostały usunięte z jezdni, a pomogli w tym kierowcy tirów.

Nie widzisz tego na co dzień – moją pierwszą myślą było nie uderzyć w to. Nie widziałem momentu, jak krowa wypadła z ciężarówki, więc pierwsze, co zobaczyłem, to zwierzę już leżące na drodze. Na szczęście mogłem skręcić na pobocze, aby ją ominąć – relacjonował kierowca, którego cytuje portal The Mirror.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij