Najnowsze wiadomości z kraju

Koalicja Obywatelska się rozpadnie? Lubnauer i Nowacka gotowe do “odstrzału”

Powrót Donalda Tuska, jako nowego szefa PO, nie do końca zadowolił wszystkich polityków Koalicji Obywatelskiej. Do tej pory w tym kontekście wymieniano jedynie Rafała Trzaskowskiego i jego najbliższe otoczenie. Teraz do tego grona dołączają również Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka.

O ile brak entuzjazmu po stronie prezydenta Warszawy tłumaczony jest głównie poprzez zahamowanie jego politycznych ambicji oraz utratę potencjalnych korzyści, o tyle niezadowolenie Lubnauer i Nowackiej wynika z obawy o swój dotychczasowy status w KO. Była przewodnicząca Nowoczesnej, a także liderka Inicjatywy Polskiej, pełnią obecnie funkcje wiceprzewodniczący Koalicji Obywatelskiej. Wkrótce mogą jednak stracić ten status – donosi “Wprost”.

Było takie spotkanie towarzyskie, na którym Kaśka Lubnauer mówiła, iż obie czują, że są do „odstrzału”. I nawet mnie to nie dziwi, bo obie dostały stanowiska, a specjalnie nie wnoszą wartości dodanej do Koalicji Obywatelskiej – twierdzi jedno ze źródeł wewnątrz ugrupowania.

Politycy PO nie do końca są także zadowoleni z postawy Trzaskowskiego, który ich zdaniem zrobił “niepotrzebną dramę” poprzez deklaracje o możliwości stanięcia na czele partii po rezygnacji Budki, w momencie, kiedy władze formacji od dłuższego czasu miały ustalone, że Tusk powróci jako nowy przewodniczący.

Zaskakująco jedną z najbardziej zadowolonych osób po sobotniej konwencji jest Grzegorz Schetyna, który nigdy nie uchodził za jednego z sympatyków Tuska. Jednak źródła wewnątrz partii wyjaśniają, że zachowanie byłego lidera PO było motywowane realizacją jego politycznej zemsty wobec frakcji młodych, która na początku 2020 roku odsunęła go od władzy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tragiczne informacje z Chorwacji. Nie żyje 27-letni Polak

0 0

Służby zidentyfikowały zabójcę polskiego żołnierza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij