Najnowsze wiadomości ze świata

Rozdzieliła ich wojna. Pies przewodnik i jego właściciel znowu razem

Obywatel Ukrainy, który ma poważną wadę wzroku, już na początku wojny stracił swojego psa przewodnika. Wystraszone hałasu zwierzę uciekło. Po niespełna dwóch latach suczka została odnaleziona przez wojskowego i wróciła do swojego właściciela.

Sergij Hawryluk ma poważną wadę wzroku i funkcjonuje z pomocą psa przewodnika. Na co dzień pomagała mu suczka Plusza, ale zwierzę i właściciela rozdzieliła wojna. Mieszkaniec obwodu dniepropietrowskiego stracił psa rasy golden retriever już pierwszego dnia rosyjskiej agresji. Jak podaje portal tsn.ua, zwierzę wystraszyło się hałasu i uciekło.

Jedna z dziennikarek TSN relacjonuje, że po stracie psa Hawryluk wpadł w depresję, a przyjaciele znaleźli mu nowego psa przewodnika. Jednak przez cały czas szukano Pluszy.

Niespełna dwa lata od ucieczki i rozpoczęcia wojny, pewien ukraiński wojskowy zgłosił odnalezienie suczki. Mężczyzna opowiedział, że przypadkowo natknął się na ogłoszenie o zaginięciu, a od jakiegoś czasu zajmuje się znalezioną suczką, która wygląda jak poszukiwana Plusza. Portal tsn.ua podaje, że wojskowy, który walczy teraz pod Donieckiem, znalazł psa wraz ze swoim towarzyszem broni.

Dane z czipa pozwoliły ustalić, że znaleziony pies to faktycznie Plusza. Hawryluk udał się wraz z żoną do parku w Kijowie, by odebrać zgubę. Okazuje się, że mimo prawie dwuletniej rozłąki, suczka od razu rozpoznała swojego właściciela.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij