Najnowsze wiadomości ze świata

Rosyjskie służby aresztowały Konsula Generalnego Ukrainy

Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) aresztowała w sobotę Konsula Generalnego Ukrainy w Sankt Petersburgu pod zarzutem próby pozyskania poufnych informacji z baz danych organów porządku publicznego, w tym z tych należących do FSB – poinformowała agencja TASS.

“Federalna Służba Bezpieczeństwa aresztowała w sobotę Konsula Generalnego Ukrainy w Sankt Petersburgu Ołeksandra Sosoniuka” – poinformowało TASS centrum ds. kontaktów ze społeczeństwem FSB.

“Do zatrzymania doszło podczas spotkania Konsula Generalnego z obywatelem Federacji Rosyjskiej, od którego otrzymał on tajne informacje pochodzące z baz danych prowadzanych przez organy porządku publicznego i FSB” – wskazano.

W oświadczeniu FSB cytowanym przez TASS podkreślono też, że “tego rodzaju działalność jest sprzeczna ze statusem pracownika służby dyplomatycznej i niesie otwarcie wrogi charakter w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej”.

Źródło: PAP Autor: mars/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij