Najnowsze wiadomości z kraju

Rosyjskie okręty wypłynęły na Bałtyk. Polski resort obrony narodowej reaguje

Na bieżąco i wnikliwie monitorujemy sytuację na Morzu Bałtyckim; Siły Zbrojne RP współpracują z partnerami z NATO – poinformowało PAP Ministerstwo Obrony Narodowej, pytane o doniesienia medialne o rozpoczęciu ćwiczeń rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Bałtyckim.

W środę agencja Reutera, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony, poinformowała o rozpoczęciu ćwiczeń rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Bałtyckim. “Marynarka Wojenna Rosji rozpoczęła w środę ćwiczenia na Morzu Bałtyckim z udziałem m.in. 30 okrętów i 30 statków powietrznych” – podała agencja. W manewrach bierze udział ok. 6 tys. żołnierzy.

O komentarz w tej sprawie PAP zwróciła się do Ministerstwa Obrony Narodowej. “Na bieżąco i wnikliwie monitorujemy przy użyciu wszystkich dostępnych środków sytuację na Morzu Bałtyckim. Siły Zbrojne RP współpracują z partnerami z NATO” – poinformował polski resort obrony.

Jak podkreśliło MON, “wszelkie działania podejmowane są i uzgadniane z sojusznikami z NATO”.

Rosyjski resort obrony przekazał, że od 2 sierpnia na Morzu Bałtyckim przeprowadzane są pod kierownictwem naczelnego dowódcy Sił Morskich admirała Nikołaja Jewmienowa ćwiczenia “Tarcza oceaniczna 2023”; celem manewrów jest – według oficjalnego komunikatu – “weryfikacja zdolności floty wojennej do obrony interesów narodowych Rosji na ważnym operacyjnie obszarze”. Nie podano daty zakończenia manewrów.

Źródło: PAP Autor: dsk/ sdd/
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij