Najnowsze wiadomości ze świata

Rosyjski resort nie ma wątpliwości. Izrael odpowiedzialny za zestrzelenie rosyjskiego samolotu w Syrii

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Zdaniem ministerstwa obrony narodowej Federacji Rosyjskiej cztery izraelskie myśliwce F-16 ostrzelały cele w rejonie syryjskiego miasta Lakatia, w rejonie którego znajdowała się rosyjska baza. Rzecznik resortu Igor Konaszenkow oznajmił, że siły powietrzne Izraela celowo stworzyły sytuację zagrożenia do samolotów i okrętów w rejonie. Jak dodał, Izraelczycy doskonale zdawali sobie sprawę, iż w pobliżu znajduje się rosyjska maszyna, którą wykorzystali jako osłonę.
Oceniamy prowokacyjne działania Izraela jako wrogie. W wyniku nieodpowiedzialnych działań wojskowych izraelskich zginęło 15 rosyjskich wojskowych. Pozostawia sobie prawo do adekwatnych działań w odpowiedzi – powiedział Konaszenkow
Amerykańska stacja CNN, powołując się na rządowe źródło, potwierdziło doniesienia dotyczące próby odparcia izraelskiej prowokacji przez Syrię. W wyniku ostrzału ucierpiały obiekty techniczne znajdujące się w Lakatii.
JD/ PAP

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij