Wiadomości sportowe z kraju i świata

Rosyjska federacja piłkarska przeniesie się do Azji? “To możliwość, którą powinniśmy rozważyć”

Rosyjska federacja piłkarska (RFU) może rozważyć przeniesienie swojego członkostwa z Europy do Azji – oświadczył szef RFU Aleksander Diukow, cytowany w niedzielę przez agencję RIA Nowosti.

“Kilka miesięcy temu powiedziałem, że Azja jest przedwczesna, ale teraz jest możliwość, którą powinniśmy rozważyć” – powiedział Diukow.”Nie rozmawiałem jeszcze z przedstawicielami z Azji, ponieważ istnieje UEFA i uważają nas za członka europejskiej rodziny. Byłoby niestosowne z naszej strony, gdybyśmy rozpoczynali negocjacje nad ich głowami” – dodał.

Po inwazji wojskowej w lutym na Ukrainę zarówno FIFA, jak i UEFA zakazały rosyjskim drużynom, zarówno narodowym, jak i klubowym, udziału w rozgrywkach pod swoją egidą. Oznaczało to m.in. wykluczenie reprezentacji Rosji z barażu o awans do mistrzostw świata w Katarze, w którego półfinale miała zagrać z Polską.

RFU nie została jednak zawieszona w prawach członka FIFA i UEFA.

Źródło: PAP Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij