Rośnie poparcie dla rządu premiera Morawieckiego. “Wzrosło zwłaszcza zadowolenie z obecnego premiera” Najnowsze wiadomości z kraju

Rośnie poparcie dla rządu premiera Morawieckiego. “Wzrosło zwłaszcza zadowolenie z obecnego premiera”

42 proc. Polaków deklaruje, że jest zwolennikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a 29 proc., że przeciwnikami – wynika z sondażu CBOS. 52 proc. badanych jest zadowolonych, że Morawiecki stoi na czele gabinetu; 34 proc. ankietowanych odnosi się do tego z dezaprobatą.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 18 do 27 sierpnia. CBOS zwraca uwagę, że w drugiej połowie ostatniego miesiąca wakacji notowania rządu są lepsze niż w lipcu. “Wzrosło zwłaszcza zadowolenie z obecnego premiera – ostatnio tak wysoki wynik Mateusza Morawieckiego odnotowaliśmy w marcowym badaniu” – podkreślono.

Zgodnie z sierpniowym badaniem, gabinet Mateusza Morawieckiego popiera 42 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc. w stosunku do lipca). Jako przeciwników rządu określa siebie 29 proc. respondentów (spadek o 5 pkt. proc.). Obojętność wobec urzędującego gabinetu wyraża 24 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy).

Lepsze też niż w poprzednim miesiącu są oceny samego premiera. Zadowolenie z tego, że Mateusz Morawiecki stoi na czele rządu, wyraża 52 proc. ankietowanych (wzrost o 5 pkt. proc.). Niezadowolonych z tego jest 34 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt. proc.). 14 proc. wybrało odpowiedź “trudno powiedzieć”.

Od poprzedniego pomiaru poprawiła się też ocena wyników działalności rządu. Dobrze ocenia ją 52 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc.), źle 34 proc. respondentów (spadek o 3 pkt. proc.). 14 proc. nie ma zdania.

Zgodnie z sierpniowym badaniem szanse poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań rządu dostrzega 48 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt. proc.). Sceptycznie odnosi się do tego 39 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt. proc.). 12 proc. nie ma zdania.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w dniach 18-27 sierpnia w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 1149 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Jest wyrok ws. mężczyzny, który ukradł komputery z MSW 0 0

Jest wyrok ws. mężczyzny, który ukradł komputery z MSW

Co grozi za złamanie ciszy wyborczej? 0 0

Co grozi za złamanie ciszy wyborczej?

Iga Świątek w 1/8 finału French Open 0 0

Iga Świątek w 1/8 finału French Open

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij