Najnowsze wiadomości ze świata

Rośnie liczba ofiar powodzi w Libii. Przekroczyła już 5 tysięcy

Rząd wschodniej Libii poinformował, że liczba ofiar niedawnej powodzi przekroczyła już 5300 osób. W mieście Derna ofiary są składane na ulicach, bo w kostnicach skończyło się miejsce.

Tragiczna powódź nawiedziła wschodnią Libię w poniedziałek, po intensywnych deszczach padających w weekend. Sytuacja była najgorsza w mieście Derna, w pobliżu którego puściły dwie zaniedbane tamy.
Minister spraw zagranicznych rządu, który kontroluję wschodnią Libię, poinformował, że oficjalna liczba ofiar to obecnie co najmniej 5300 osób. 145 z nich było Egipcjanami. Liczba ofiar raczej na pewno jeszcze wzrośnie, bo kolejnych tysięcy osób nie udało się jeszcze odnaleźć. Minister zdrowia Othman Abduljalil powiedział libijskiej telewizji, że tylko w Dernie zaginęło ponad 6 tysięcy osób.

Minister dodał, że sytuacja w mieście jest tragiczna, a powódź zmyła całe dzielnice. Osama Aly, rzecznik prasowy służb ratowniczych, powiedział mediom, że miejskie szpitale przestały już działać i mieszkańcy są pozbawieni jakiejkolwiek pomocy medycznej. Kostnice także są już przepełnione, a kolejne zwłoki są po prostu składane na chodnikach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. PAP/EPA/HANDOUT

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij