Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie znowu zaatakowali Kramatorsk rakietami. Wśród ofiar są dzieci

Rosjanie po raz kolejny zaatakowali rakietami Kramatorsk. Wśród ofiar jest co najmniej trójka dzieci.

Kramatorsk to miasto w Doniecku, które przed wojną zamieszkiwało niecałe 150 tysięcy osób, z czego jedna czwarta była Rosjanami. Głośno zrobiło się o nim w kwietniu zeszłego roku. Rosjanie wystrzelili w nie wtedy dwie rakiety Toczka-U. Trafiły w dworzec kolejowy, na którym kilka tysięcy osób – głównie kobiet i dzieci – czekało na ewakuację z powodu rosyjskiego ostrzału artyleryjskiego. Ten atak zabił 63 osoby, w tym 9 dzieci, i zranił kolejne 150. Rosjanie nigdy nie wzięli na siebie odpowiedzialności za niego – kłamali, że te rakiety zostały wystrzelone przez Ukraińców.

Wczoraj doszło do kolejnego ataku na to miasto. Tym razem rakieta uderzyła w budynek restauracji. Został całkowicie zniszczony. Na chwilę obecną wiadomo o co najmniej ośmiu ofiarach śmiertelnych, w tym trójce dzieci, ale ich liczba może jeszcze wrosnąć. Obecnie trwa akcja ratunkowa, a służby przeszukują ruiny budynku w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Co najmniej 56 osób odniosło rany.

Druga rakieta uderzyła w wioskę obok Kramatorska, pięć osób odniosło rany. Rosjanie zaatakowali też Krzemieńczuk w środkowej Ukrainie. Stało się to dokładnie w pierwszą rocznicę rosyjskiego ataku na centrum handlowe w tym mieście, w którym zginęło 16 osób, a 59 zostało rannych. Tym razem na szczęście rosyjska rakieta nie spowodowała ofiar śmiertelnych.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/National police of Ukraine / HANDOUT HANDOUT

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij